Vládce noci

Akce 2009

 1. 19.12.2009 Zima a pohodička našich tibeťáků
 2. 5.11.2009 Podzimní fotky
 3. 16. - 19.10.2009 Dovolená - Holandsko a tibeťáci
 4. 3. - 4.10.2009 - Speciální výstava Klubu tibetskej dogy SPZ/SKJ/FCI
 5. 25. - 28.9.2009 Volvosraz Lužany
 6. 5. - 6.9.2009 - výlet za Airou do Brna, Lednice, pštrosí farma Doubravice, Macocha
 7. 19. - 21.6.2009 Volvosraz Kunžak
 8. 31.5.2009 - návštěva z Brna - Honza, Draha a Airinka
 9. 8.5.2009 - Klubové výstavy a Prachovské skály
 10. 18.4.2009 - Irbis a zkouška ZOP
 11. 24.2.2009 - Zima 2009
 12. 23.1.2009 - Dovolená Slovensko a Brno

16. - 19.10.2009 Dovolená - Holandsko a tibeťáci

Na podzim jsme se rozhodli vyrazit na dovolenou do Holandska a to k našim kamarádům, kteří mají tibetské dogy. Výlet nám naplánovala Martina (chovatelka Irbíska) a my jsme souhlasili. Naše cesta začala v pátek v 5.00 hod. V Budějovicích sněžilo a my vyrazili směr západ, kam jsme dorazili v odpoledních hodinách. První zastávku jsme měli v chovatelské stanici Dekyi Champa, kde bydlí Irbískovo sestra Imai Gangkar a její kámošky Bhuti, Bindi, Motis, Aydha a Cani. Jejich majitelé Erwin a Piet byli moc fajn, ukázali nám svoji malou farmu, skvěle pohostili a my u nich zůstali až do soboty.

Imai Gangkar   Martina   Imai Gangkar   Bhuti, Bindi a Imai   Bhuti   Bhuti se směje

V sobotu jsme se probudili do slunečného rána, dostali jsme skvělou snídani a pak vyrazili na obhlídku okolí Blankenhamu. Erwin nám ukázal zvířátka na jejich farmě, kromě tibeťáků tam bylo stádo oveček, koz, slepic a malý pejsek s černou číčou. Všechna zvířata se tam měla opravdu báječně, taková péče se jen tak nevidí. Po exkurzi jsme se vydali do lesa na procházku s celou smečkou tibetských feneček. V Holandsku mají skvělá místa na venčení psů - les s cestičkama přímo pro pejsky, rybníček a malá pláž, co víc si přát.

Ovečky z Dekyi Champa   Na farmě   Hodný beránek   Ovečky   Farma Erwina a Pieta

Než jsme opustili Blankenham, vzal nás Erwin ke své kamarádce na koňskou farmu. Paní majitelka byla úžasná žena a měla ještě úžasnější koně - arabské plnokrevníky a poníky. Její stádo nás tak uchvátilo, že jsme se tam zdrželi asi hodinu. Viděli jsme nádherné arabské klisny, plemenného hřebce a pětiměsíční hříbata. Mne však zaujali poníci, super mini hříbátka a hřebeček. Odkaz na jejich webové stránky: http://staldiablo.punt.nl/?home=1

Arab Mary   Arabský plemenný hřebec a majitelka Arab   Arabská hříbátka Nejkrásnější hříbátko   poníci Hříbátko   Hřebec pony Hřebec

Z Blankenhamu jsme jeli navštívit Amsterdam. Město plné památek, lidí a kol. Amsterdam se nám moc líbil, hlavně Petrovi. Nakoupili jsme domů dárky a vyrazili směr Roosendal.

Amsterdam   Martina a Lenka v Amsterdamu   Amsterdam   Amsterdam   Amsterdam   Petr a Lenka   Volvo v Amsterdamu   Amsterdam

V Roosendalu nás čekala Heidi, Gerard, Nathalie, Leoni a jejich úžasný tibeťák Khandro. Heidi udělala výtečnou obrovskou večeři, na které jsme si moc pochutnali. Po ní jsme samozřejme rozebírali tibetské dogy a vše kolem pejsků. Khandro nám také ukázal své kočičí kamarády, dva králíky a svou vlastní pohovku v obýváku!!! V neděli jsme si prohlédli jejich krásnou zahradu a rodinnou firmu. Kolem poledne jsme jeli na procházku do lesa, kde na nás čekala Esther se svou smečkou tibetských holek. Radost tibeťáků nebrala konce a tak jsme po procházce ještě jeli k Hedi domů, tam si dali na rozloučenou kafe a kolem 17.00 vyrazili do Belgie.

Khandro   Khandro   Heidi   Khandro na pelíšku   Gerard a Khandro   Khandro     Martina a Khandro   Khandro   Kočka   Králíci   Heidi, Martina a Khandro   Procházka   Gerard, Martina, Esther, Heidi, Lenka, Petr

V Belgii na nás už čekala Andrea, která má chovatelskou stanici Nandari. Má doma 2 krásné tibeťandy - Nimah a Dzingha, se kterými jsme se letos v lednu procházeli na Slovensku na zasněžené Javorině :-) U Andrey jsme přespali a brzy ráno vyrazili domů. 

Dzingha   Nimah

Unaveni, ale nadšeni z překrásného výletu jsme se vrátili v odpoledních hodinách domů a já bych ještě jednou chtěla poděkovat:

Erwinovi a Pietovi, Heidi a její rodině a Andree za nesmírnou pohostinnost, super procházky a hlavně pěkné vyprávění. Jsem ráda, že jsme našli zase pár skvělých přátel, kteří milují tibetské dogy a doufám, že se k nám do Čech přijedou také podívat. Jste kdykoli srdečně zváni!!!!! :-)

chovatelské stanice

Dekyi Champa: www.dekyichampa.nl

Nandari: www.tibetaanse-mastiff.be