Vládce noci

Akce 2014

  1. 28.9.2014 SV KTD Skalka pri Kremnici
  2. 26.7.-27.7.2014 Německo - Norimberk
  3. 15.7-18.7.2014 CHS Nandari u nás na Jihu
  4. 7.6.-8.6.2014 KV a SV KCHMPP bomba víkend
  5. 21.5.2014 Hrátky našich tibeťáků
  6. 19.4.-21.4.2014 Maďarsko - Szilvasvárád
  7. 28.3.-29.3.2014 Lucembursko
  8. 8.3.2014 Zima v Opalicích

19.4.-21.4.2014 Maďarsko - Szilvasvárád

Velikonoce jsme se rozhodli prožít v Maďarsku. Našli jsme si krásnou výstavu psů v úžasné oblasti pohoří Bükk. Místo Szilvásvárád, kde se CACIB výstava konala, bylo příjemné. Ale začneme od začátku. Ve čtvrtek jsme vyrazili časně ráno směrem Třeboň-Halámky-Vídeň-Budapešť-Miskolc. Jízda byla super dokud jsme nedorazili na Maďarské hranice. Tam fronty lidí, kteří se chystali koupit dálniční známky. No vybrali jsme si super termín - Velikonoce.

Nicméně vystáli jsme dlouhou frontu a vyrazili na maďarské dálnice. Cestou jsme se zastavili v překrásném lázeňském městečku Eger. Nic hezčího jsme neviděli - městečko lázní a vína. Brittany si vybrala Plzničku a my skvělé kapučínko. Všude po městě byla spousta rozkvetlých tulipánů a květinek.

 

V městečku Eger byl i starověký hrad, který se právě opravoval. Prošli jsme historickou pěší zónou Széchenyi, kde byla spousta kavárniček k posezení, až k Egerské bazilice. Je to druhá největší katedrála v Maďarsku, egerský chrám byl postaven v 1831-1836 dle architekta Józsefa Hilda.

Cestou k autu jsme zjistili, že ho obchází nějaký pán a fotí. Tvrzení našeho Péti, že si fotí ty pěkné samolepky, bylo špatné. Byl to pán, který rozdával pokuty :-) Ano, přetáhli jsme parkování o 15 minut a za to dostali pěknou pokutu. Jenže tu jsme museli také zaplatit a hotově to nešlo. Dostali jsme složenku a museli na poštu. Dovedete si představit ten šok, když jsme vešli do budovy a objevil se před námi tlačítkový automat a my si měli zmáčknout knoflík a vybrat přepážku!!! Vše bylo maďarsky a my uměli jen koukat. Nakonec hodná paní uměla německy a tak jsme vše vyřešili v naprostém pořádku. 

Egerský hrad     Bazilika  

Z pošty jsme jeli do proslulé vinařské oblasti Szépasszonyvölgy aneb Údolí překrásných žen - zde byly vinné sklípky!!! Neskutečně lahodná bílá a červená vína, která jsme museli ochutnat!!! Zejména vyhlášená byla ohnivá červená vína - věhlasná egerská Býčí krev, jejíž hrozny rostou v okolí Egeru.

Vinařská vesnička   proslulá fontána   sklípky

V pátek jsme jeli na výstavu do Szilvásvárádu. Na navigaci jsme vyťukali místo dojezdu a krabička nám vybrala nejkratší cestu. To jsme ještě nevěděli, že nás nasměrovala přímo přes pohoří Bükk. Cestičky na jedno auto, veverky tam dávali dobrou noc a my se drkocali na výstavu. Strach, že přijedeme pozdě, byl oprávněný!!! Cesta místo hodiny trvala hodiny dvě. 

Bükk  

Posuzoval pan rozhodčí Adrian Landarte (URU) a Brittany získala V1, CAC, res.CACIB. První maďarský CACík jsme pak večer oslavili slavnostní večeří - maďarská specialita a růžové vínečko.

 

Navštívili jsme úžasné lázně Miskolc - Tapolca. Luxusní jeskyně a v ní se koupalo. Bylo to moc prima, i když by asi bylo lepší vybrat termín mimo Velikonoc. Nicméně uvnitř si člověk opravdu odpočinul.

   

V neděli jsme se zúčastnili další výstavy v Szilvásvárádu. Doprovodný program byl bombastický - ukázky voltiže, drezury a předvedení lipicánů od Edittel Kappel!!! Co dodat, bylo to neskutečně krásné!!!! V neděli posuzoval tibetské dogy Jorge Nallem (URU) a Brittany získala V1, CAC, CACIB, BOS.

     

Takže úspěch se musel opět oslavit a to cestou domů. Zastavili jsme se ještě jednou v Egerských sklípcích, ochutnali vynikající guláš a halászlé, nakoupili vynikající růžové víno a frčeli domů. Byly to krásné Velikonoce!!!

VÍCE FOTEK Z MAĎARSKA v naší FOTOGALERII ZDE