Vládce noci

Akce 2014

  1. 28.9.2014 SV KTD Skalka pri Kremnici
  2. 26.7.-27.7.2014 Německo - Norimberk
  3. 15.7-18.7.2014 CHS Nandari u nás na Jihu
  4. 7.6.-8.6.2014 KV a SV KCHMPP bomba víkend
  5. 21.5.2014 Hrátky našich tibeťáků
  6. 19.4.-21.4.2014 Maďarsko - Szilvasvárád
  7. 28.3.-29.3.2014 Lucembursko
  8. 8.3.2014 Zima v Opalicích

26.7.-27.7.2014 Německo - Norimberk

Vypravili jsme se na výlet do Německa, přímo do města Norimberk. V sobotu se kousek od něj v malé vesnici Puschendorf konala speciální výstava německého KTR klubu (Klub tibetských plemen), kam byla přihlášena naše Brittany Vládce noci a Norbu Gangkar.

V sobotu posuzovala moc milá německá rozhodčí Sabine Rauhut. Norbísek získal V2, res.VDH a res.CAC KTR. Brittany pak V1, VDH, CAC KTR, BOS. Byla to příjemná menší výstava se skvělým občerstvením. Odpoledne jsme se jeli ubytovat a vydali do samotného města Norimberk.

Přišli jsme na hlavní náměstí Hauptplatz, kde stála Zlatá kašna. Byla nádherná, každý ji obdivoval a i my. Od ní jsme šli směrem přes Burgstrasse kolem staré radnice na věhlasné pidi norimberské klobásky.

Hauptplatz - Brittany a živý beran   Zlatá kašna     radnice

Objednali si klobásky ve vyhlášené restauraci a přidali k tomu jedno orošené světlé pivčo. Na cestu jsme si ještě koupili klobásky v housce, protože byly fakt vynikající!!! Ochutnat musela i Brittany a Norbu.

     

Posilněni jsme vyrazili na hrad Kaiserburg. Bylo to trochu do kopce a po jídle se nám šlo těžce. Nicméně stálo to za to. Hrad byl nádherný a ještě hezčí byl výhled z hradeb.

     

Z hradu jsme šli najít bronzovou sochu zajíce, která byla na Albrecht Dürer Strasse. Jednalo se o sochu dělanou dle slavného Dürerova obrazu. U ni jsme zakotvili a jelikož tam na ulici točili vynikající tmavé pivo, ochutnali jsme. Bylo trošku silnější a tak jsme se u toho hodně nasmáli!!!

   

Od zajíce jsme to nasměrovali ke kostelu Svatého Sebalda. Byl krásný a hlavně, když jsme u něho stáli, začaly zvonit zvony. Nedá se ten pocit popsat, byl to neskutečný zážitek.

 

Odtud jsme došli zpátky na Hauptmarkt a podívali se na kostel Panny Marie s orlojem. Slávek nám pak na ochutnání koupil domácí uzené pstruhy, lahodné bílé víno a my spokojeně odjeli do hotelu nocovat.

   

V neděli jsme vyrazili na druhý výstavní den v Puschendorfu. Tentokrát posuzoval český rozhodčí pan Ing. Leoš Jančík. Norbísek od něj získal V1, VDH, CAC KTR, BOS a Brittany V1, VDH, CAC KTR. Spokojeni jsme se šli občerstvit do místního bufetu, kde měli strašně dobré zákusky a kávičku. Víkend byl velice úspěšný a hlavně parádní!!!!