Vládce noci

Život s tibetskou dogou

V čem je tibetská doga jedinečná:
- je to velmi inteligentní plemeno
- je výborný hlídač, skvělý kamarád, který miluje a chrání celou rodinu
- je to velmi odolné plemeno, nenáročné na péči a výživu
- její srst má samočistící schopnosti a není cítit

  1. Povahové vlastnosti
  2. Kam tibeťáka umístit
  3. Péče o srst
  4. Výživa

Péče o srst

Největší předností tibetské dogy je voňavá srst - tibeťák nezapáchá!!! Tedy pokud se v něčem "voňavém" sám venku nevyválí.

Péče o srst tibetské dogy není vůbec náročná. Srst má samočistící schopnosti, vždy když tibeťák uschne, nečistoty opadají. Kožich se skládá z husté podsady a vrchních rovných chlupů. Podsada je jemná a měkká jako vlna, rovné dlouhé chlupy zase tvrdé.

zimní kožich   letní kožíšky

Tibetská doga líná většinou od dubna do července, kdy musíte důkladně vyčesávat hustou zimní podsadu. Jako první začínají línat nohy, pak srst na zádech, bocích a jako poslední většinou vypadávají chlupy na krku, hlavě a kalhotkách. V letním období pak máte na zahradě polovičního tibeťáka, který může být sousedům i k smíchu. Nicméně na konci léta začne opět narůstat nová podsada a koncem podzimu už máte doma zase medvěda.

Česat tibeťáka začínáme od štěňátka!!! Malý prcek si musí zvyknout na kartáč a kontakt majitele - to vše se vám do budoucna určitě vyplatí. Dospělou tibetskou dogu můžete kartáčovat jednou do týdne nebo dle potřeby. Její srst nemá sklony k plstnatění - jediná místa, kde se mohou vytvořit dredy jsou za ušima. Pravidelným kartáčováním však tomuto předejtede. 

línání   zimní kožich